Didžiausios klaidos, skatinančios antsvorį!

Didžiausios klaidos, skatinančios antsvorį!

Kas gi nemėgsta skaniai pavalgyti?

Sausainiukai, tortukai, gardus kepsnys… Tik po tokių vaišių sukasi galva atsistojus ant svarstyklių? Kad spėtumėte laiku sustoti ir pasirūpinti savimi, išsiaiškinkime, kokios yra didžiausios klaidos, skatinančios antsvorį?

1. Įprotis valgyti skubant.

Jei valgote skubėdami, blogai sukramtote maistą, jis sunkiai virškinamas. Kad greičiau pajustumėte sotumą, mažiau suvalgytumėte, kramtykite kiekvieną kąsnį 20-30 kartų.

2. Valgydami užsigeriate.

Jei valgydami nuolat užsigeriate, sutrinka virškinimo sistema, todėl svoris auga. Gerkite po valgio praėjus 30 minučių.

3. Didžiausia klaida – DAŽNAS UŽKANDŽIAVIMAS!

Dažnai užkandžiaudami ne tik priaugsite nereikalingų kilogramų, bet ir dažniau sirgsite. Ar žinote, kad tik paėmus kąsnį į burną, liežuvis (skonio jutimo organas) duoda signalą smegenims ir taip prasideda visas organizmo ,,darbas‘‘. Leukocitai, kurie turėtų apsaugoti mus nuo ligų ir išvalyti organizmą, kaupiasi prie skrandžio, todėl mėgstantieji užkandžiauti dažnai turi silpną imunitetą.

4. Pavalgius mėgstate pasnausti?

Jei prisivalgius einate pasnausti,  maistą organizmas verčia riebalais, tad naudingiausia būtų  ne prigulti, o pasivaikščioti, ypač gryname ore, tuomet pagreitės jūsų medžiagų apykaita.

5. Įpratote užkandžiauti prieš miegą?

Vakaras yra metas, kai organizmas ilsisi, tad nereikėtų jo apkrauti papildoma veikla. Naktinis valgymas gali tapti kepenų ir inkstų akmenų kaupimosi priežastimi. Tad bus daug sveikiau, jei paskutinis jūsų maistas bus suvalgytas iki 19 valandos.

6. Įprotis valgyti keptą, riebų maistą.

Tokiame maiste nėra vitaminų, organizmui reikalingų mikroelementų. Keptas maistas riebesnis, kaloringesnis, tad keiskite jį į virtą ar troškintą maistą.

7. Nevalgykite žiūrėdami televizorių.

Žiūrėdami mėgstamą laidą ar filmą tikrai suvalgysite žymiai daugiau. Valgymas turi būti atskirtas nuo kitos veiklos, tuomet nepersivalgysite.

8. Fizinio judėjimo trūkumas.

Būtent fizinis judėjimas skatina medžiagų apykaitą, degina riebalus, tad sportuokite, ypač, jei dirbate sėdimą darbą. Moterims patariama lankyti pilateso, aerobikos treniruotes – taip efektyviai deginsite kalorijas ir riebalus.

9. Nepakankamas skysčių vartojimas.

Vanduo greitina virškinimą ir slopina alkį, tad gerkite vandenį, net jei nekankina troškulys, bet užsinorėjote kokio skanumyno – numalšinsite alkį.

Visi norime būti gražūs ir energingi, tad artėjant pavasariui susigriebkime ir imkimės veiksmų, kad būtume patenkinti savo išvaizda ir sveikata!