Patarimai kaip kasdien jaustis laimingu

Patarimai kaip kasdien jaustis laimingu

Kodėl nesame laimingi?

Jei grįžtume šimtu metų atgal ir pažiūrėtume į mūsų gyvenimą dabar, galėtume drąsiai teigti, kad esame kur kas laimingesni: turime tiek daug patogumų, galime pasiekti tiek daug, esame laisvi ir sveiki. Tačiau nesame laimingi – tai plinta kaip epidemija, laimingais save įvardijančių vis mažiau. Yra keletas priežasčių kodėl taip nutinka. Pagrindinė jų – klaidinga nuostata apie tai, kas padarys mus laimingais. Mes siekiame dalykų, kurie turėtų mus padaryti laimingais ir labai nustembame kai taip nenutinka. Pavyzdžiui, daugybė tyrimų įrodo, kad didesnis pinigų kiekis (pasiekus tam tikrą lygį) nepadaro mūsų laimingesniais, tačiau mes vis tiek norime kuo geriau apmokamo, nors ir nuobodaus darbo. Namo dydis taip pat neprideda laimės, palyginus su nepatogumais dėl stovėjimo miesto kamščiuose, tačiau vis tiek veržiamės į užmiestį, perkame namus ir taip padidiname savo kasdienines kančias. Nors iš tiesų, tyrimai rodo, kad be pagrindinių poreikių (maistas, drabužiai ir pastogė) mums tereikia gerų tarpusavio santykių ir darbo, kuris mums patiktų. Išvada viena – daugelis mūsų mano, kad mums reikia daugiau, nei iš tiesų reikia. Todėl skubame, lekiame, kylame karjeros laiptais, murkdomės kamščiuose, lipame per galvas, mokame paskolas ir … esame nelaimingi. Mes – tik žmonės, kurie pasirenka neteisingai. Vėlgi pateiksiu pavyzdį : atletas, norintis pasiekti puikią sportinę formą, beatodairiškai dirba. Žmogus, norintis numesti 20 kg, supranta, kad reikės daugybės pastangų, todėl viską meta net nepradėjęs ir gyvena taip, kaip anksčiau, tikėdamasis, kad viskas “netikėtai” susitvarkys. Ir yra nelaimingas. Paskutinė priežastis, kodėl nesame tokie laimingi, kokie galėtume būti – klaidingas įsitikinimas, kad mes nesame laimės verti arba, kad laimė yra trumpalaikė ir už kiekvieną jos minutę reikės sumokėti tiek pat minučių nelaimės. Paklausykim tautos išminties – gyvenimas ne rožėmis klotas. Kelias galbūt ir spygliuotas, ir apaugęs krūmais, tačiau nereikia per juos eiti basomis. Galime apsiauti tvirtus batus, įkvėpti rožių aromato ir tiesiog eiti pirmyn.

Pasauliui reikia laimingo žmogaus

Moksliškai įrodyta, kad laimingi žmonės yra dosnesni, labiau linkę bendrauti, padėti kitiems. Taip pat įrodyta, kad savo kūno kalba, kalbėjimo stiliumi aplinkiniams rodome savo emocijas, o emocijos užkrečia. Būdami laimingi, savo laime dalinamės ir su kitais. Laimingi žmonės yra produktyvesni – jie dirba atsakingiau, mažiau serga, todėl yra geresni darbuotojai. Įsivaizduokite situaciją, kad kambaryje yra dvi grupės žmonių: “surūgėliai”, burnojantys ant valdžios, darbdavio ir šiaip tiesiog nepatenkinti bei nelaimingi, ir žmonės, kurie linksmai bendrauja, šypsosi, dalinasi įspūdžiais ar prisiminimais. Su kuria grupe norėsite bendrauti? Peršasi viena nepaneigiama išvada – pasauliui reikalingi laimingi žmonės. Taigi, leiskite sau tapti laimingu.

Kaip kasdien jaustis laimingu?

Pirmas žingsnis – apgalvoti, kodėl nesate laimingas. Galbūt turite visas galimybes, tiesiog neleidžiate sau – tai juk taip nepriimta Lietuvoje. Mums patinka džiaugtis kaimynų nelaime, su pasitenkinimu stebėti kaip nepasiseka mūsų priešui. Tačiau ar kada nors susimastėte kam Jums priešai? Arba kodėl nemėgstame kaimynų? Jei kaimynas turi didesnį butą ar geresnę mašiną, ar galvojate, kad jis laimingesnis už Jus? Deja, ne, greičiausiai jis žiūri į Jus ir galvoja, jog norėtų dirbti mažiau ir turėti Jūsų garso aparatūrą (greičiausiai tam, kad niekada jos neklausytų). Įsivaizduokite, kad laimė – tai lobis ežero dugne. Kai vanduo drumstas lobio nematyti, tačiau nepaisant to, jis ten yra. Tereikia leisti vandeniui nusistovėti ir lobis pasimatys. Laimė yra visų mūsų viduje. Tereikia nurimti, įkvėpti oro ir leisti vandeniui nusėsti. Išsilaisvinkite nuo neteisingų nuostatų, suvaržymų ir pykčio – pažadu, kad tapsite laimingesni. Laimė – tai kasdienis geranoriškas požiūris į aplinką. Leiskite sau kartais į problemą pažvelgti kitu kampu. Juk galime pykti, kad šiandien lyja ir mums peršlapo batai. O galime pažiūrėti į auksinius lapus ir grįžę namo išsimaudyti karštoje vonioje su levandos druska. Aš renkuosi antrą variantą. Laimė – tai Jūsų pasirinkimas. Neverskite savęs būti laimingais, jei to nenorite. Tiesiog leiskite sau tokiais tapti. Pasaulis to nusipelno.