Kaip rūpintis oda, kad ji būtų sveika ir spindinti?

Kaip rūpintis oda, kad ji būtų sveika ir spindinti?

Taip…kiekviena moteris nori turėti gražią, švelnią ir švytinčią odą. Bet ką daryti, jei atrodo, kad ji ,,neklauso‘‘? Pleiskanoja ar išdygsta spuogelis. O ką kalbėti apie rimtesnes odos problemas, kai kosmetika nepadeda paslėpti trūkumų? Rūpinimasis veido ir kūno oda atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau, pasirodo, kad netinkamai pasirinktos priežiūros priemonės gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti veido ir kūno odai. Straipsnyje kalbiname kosmetologijos ir estetikos centro ,,AS‘‘ vadovę, kosmetologę Aliną Steponavičienę.

– Kaip rūpintis veido ir kūno oda, kad ji būtų sveika ir graži?

Oda – svarbiausias kvėpavimo organas. Kad būtume sveiki, būtina siekti, kad oda kontaktuotų su oru, vandeniu ir su saule ribotai. Kad veido oda būtų graži, pirmiausia būtina nustatyti odos tipą. Veido odai reikia parinkti tinkamas makiažo valymo priemones (pienelį ir toniką), atskirai – blakstienų makiažo valiklį, nes, valant akių makiažą priemone, skirta veido makiažo šalinimui, dirginame paakių odą, dėl to ji gali pradėti sausėti ir greičiau raukšlėtis. Kūną po dušo rekomenduojama ištepti kūno losjonu ar aliejais. Tam, kad oda būtų sveika, reikia išrinkti makiažo pienelį, veido ir kūno kremą tik pagal odos tipą.

 

– Kaip patartumėte gydyti celiulitą, kokios priemonės yra veiksmingiausios, kovojant su šiuo moterų siaubu?

 

Jei moters oda jautri, linkusi kaupti riebalus arba celiulitas yra atsiradęs po gimdymo, labai veiksminga yra jūrinių dumblių procedūra. Padeda ir limfodrenažinis masažas, atliekamas rankomis. Taip pat galima išbandyti vakuuminį masažą – jis gerina medžiagų apykaitą, spartina riebalų deginimą. Tačiau veiksmingiausia, kai pasirenkamas dietos-masažų-sporto derinys.

– Ką rekomenduotumėte žmonėms, kurių oda labai sausa, pleiskanoja?

 

Pirmiausiai galima išbandyti pilingą, tačiau reikia nepamiršti, kad sausą odą reikia nuolat drėkinti, dažnai pamirštame gerti daug vandens, būtent dėl jo trūkumo oda gali pradėti pleiskanoti.

– Kaip reikėtų rūpintis savo oda artėjant žiemai ir žiemos metu?

Veido odą būtinai reikia saugoti nuo šalčio ir vėjo, nes tai gali labai stipriai pakenkti veido odai, todėl reikia naudoti apsauginį kremą (drėkinamasis ar maitinamasis kremas nepadės). Vakare odą reikėtų drėkinti.
Oda – sveikatos veidrodis, jei pastebite, kad atsirado dėmelių, paraudimų, kreipkitės į sveikatos specialistą, kuris nustatys priežastį ir paskirs gydymą.