Laiką sustabdyti įmanoma

Laiką sustabdyti įmanoma

Ne, mes neradome jaunystės šaltinio Klaipėdos apylinkių miškuose. Nepasiūlysime Jums ir stebuklingų vaistų. Gyvenime viskas šiek tiek paprasčiau, o galbūt ir sudėtingiau.

Kaip laikosi mūsų kūnas?

Iš pradžių atsakykite į žemiau pateiktus klausimus ir pagalvokite, kiek jie tinka Jums.

 1. Kiek valandų per savaitę sportuojate? Idealus atsakymas – daugiau nei 2,5 val. per savaitę. Sportas neleidžia atsirasti viršsvoriui (arba galite jo atsikratyti), normalizuoja spaudimą ir sumažina susirgimų riziką.
 2. Koks Jūsų kūno masės indeksas? Idealus atsakymas – mažiau nei 25. Šis indeksas apskaičiuojamas pagal formulę: KMI = Kūno masė (kg) / Ūgis (m2). Jei KMI didesnis nei 25 – verta susirūpinti ir pradėti sveikai maitintis bei sportuoti. Viršsvoris sukelia širdies ligas ir ženkliai sutrumpina Jūsų amžių.
 3. Kiek valandų per parą miegate? Idealus atsakymas – nuo 7 iki 8 val. per parą. Miegantys mažiau nei 6 val. per parą 12 proc. labiau rizikuoja mirti anksčiau nei tie, kurie miega daugiau nei 6 val. Nepakankamas miego kiekis taip pat siejamas su viršsvoriu.
 4. Koks Jūsų kraujospūdis? Idealus atsakymas – mažiau nei 120/80 mm/HG. Didesnis skaičius rodo padidėjusį kraujospūdį. Tačiau sportas ir sveika mityba bei svorio kontrolė gali atstatyti Jūsų kraujospūdį į normalias ribas.
 5. Kiek alkoholio išgeriate per dieną? Idealus atsakymas – 1. Saikingas alkoholio vartojamas siejamas su mažesne širdies ligų rizika, nes didina arterijų pralaidumą. Dėmesio! 1 alkoholio porcija – tai taurė vyno arba skardinė alaus, arba taurelė stipraus gėrimo.
 6. Ar Jūs rūkote? Idealus atsakymas – ne. Jei rūkote – meskite.

Jei visi atsakymai idealūs – nuostabu, mes Jumis didžiuojamės ir linkime toliau išlikti sveikiems. Jei atsakymai ne visai idealūs – vertėtų keisti gyvenimo būdą.

Sporto klubai “Eola” gali Jums padėti gyventi sveikiau, ilgiau ir, žinoma, sustabdyti laiką. Mūsų sporto klubuose siūloma didelė treniruočių įvairovė, todėl kiekvienas ir kiekviena ras sau patinkantį užsiėmimą. Nesvarbu, koks Jūsų fizinis pasirengimas, kvalifikuotas treneris sudarys specialią programą, skirtą tik Jums. Mūsų klubuose – visada draugiška atmosfera, todėl čia pasijusite puikiai, o sveika siela ne mažiau svarbu nei sveikas kūnas.

Geros emocijos – ilgaamžiškumo pagrindas

Suvaldykite stresą – bėgiokite, žaiskite tenisą, treniruokitės sporto salėje, lankykite jogą, medituokite, bendraukite su draugais ar, galiausiai, eikite į kiną – tik Jūs žinote, kas Jums padės pasijausti ramiau. Judėkite, nes sportuodami skatinate laimės hormonų išsiskyrimą. Gerkite žalią arbatą, kurioje gausu antikoksidantų. Valgykite vaisius ir uogas, o svarbiausia – jauskitės puikiai:

 • Pamirškite savo metus – niekas nemato Jūsų paso, o atrodote taip, kaip jaučiatės.
 • Turėkite linksmų draugų.
 • Mokykitės. Raskite hobių, nesvarbu ar mėgstate kapstytis darže, užsiimti dekupažu, ar bet kokia kita veikla. Nauji potyriai skatina mus mąstyti, o tai išlaiko mus jaunus.
 • Mėgaukitės paprastais dalykais – puikiu pavasariu, gražiu saulėlydžiu, muzika…
 • Dažnai juokitės. Garsiai ir ilgai.
 • Gyvenime nutinka ir blogų dalykų. Išjauskite juos ir eikite toliau, Jūs turite tik vieną gyvenimą ir jis per brangus, kad jį paskandintumėte liūdesyje ar savigraužoje.
 • Apsupkite save mylimais žmonėmis ir daiktais. Nepamirškite, kad Jūsų namai – Jūsų tvirtovė ir juose visada rasite ramybę. Pasitaikius progai pasakykite mylimiems žmonėms, kaip juos mylite, jie tikrai atsakys tuo pačiu.
 • Nesigailėkite. Padarę klaidą, pasimokykite ir eikite toliau. Savigrauža nepakeis praeities.
 • Perfrazuosime Dalai Lamą: jei turite problemą ir ji yra išsprendžiama, reikia ją spręsti ir nesijaudinti. Jei problema neišsprendžiama, nereikia dėl to jaudintis, nes jauduliu nieko nepakeisite. Jaudintis nėra visiškai jokios priežasties.

Atrodytų, nėra taip sudėtinga gyventi ilgiau, išlikti jaunatviškam ir energingam – tereikia saugoti sveikatą, save ir aplinkinius. Pažadame, atrodysite ir jausitės jaunesniais.