Stebuklingas raktas nuo streso ir įtampos – joga?

Stebuklingas raktas nuo streso ir įtampos – joga?

Darbas, šventės, rūpesčiai namuose, tamsios dienos sukelia daug streso, rudens ir žiemos sezonais padažnėja sergančiųjų depresija. Žmonės vis dažniau jaučia miego sutrikimus, įtampą. Kaip atsipalaiduoti ir padėti sau? Rekomenduojame jogą!

Joga atsirado maždaug prieš 4 tūkst. metų.  Joga – indų filosofija, paremta fiziniais ir mentaliniais pratimais, fiziniu –  kūno ir dvasiniu – proto atsipalaidavimu. Tam, kad galėtumėte atitrūkti nuo rūpesčių, streso ar net depresijos,  siūlome išbandyti jogą.

Žmonės, praktikuojantys jogą, depresija serga ir stresą patiria žymiai rečiau, nei nesportuojantys, gyvenantys pasyvų gyvenimą. Gilus ir nuoseklus kvėpavimas atpalaiduoja nervų sistemą nuo rūpesčių, įtampos. Jogos asanos stiprina laikyseną ir kūno raumenis. Praktikuojant jogą, kūnas tampa sveikesnis, energingesnis, mažiau įtakojamas kasdienio streso ir aktyvaus gyvenimo ritmo.

Joga remiasi šiais principais:

1. Tinkami pratimai (asanos). Jaunina ir stiprina organizmą, kūną daro lankstesnį. Asanos labai naudingos norint sustiprinti stuburą.

2. Teisingas kvėpavimas (Pranajama). Gilus ir teisingas kvėpavimas išlaisvina nuo streso, įtampos ir gydo depresiją. Žmonės nesuvokia, kokią didelę įtaką mūsų organizmui gali turėti netinkamas kvėpavimas. Žmogus, įvaldęs jogos kvėpavimo meną, gali bet kada sumažinti susijaudinimo, nerimo lygį, širdies plakimo dažnumą.

3. Teisingas atsipalaidavimas (Savasana). Tam, kad iš organizmo pasišalintų per dieną sukauptos neigamos emocijos, būtina atsipalaiduoti. Jogos pratimų pabaigoje atsipalaidavimui skiriamas ypatingas dėmesys.

4. Tinkama mityba (rekomenduojama vegetarinė). Rekomenduojamas lengvai virškinamas maistas, kuris teiktų energiją ir harmoniją. Jogai siūlo lakto-vegetarinę mitybą, kurios pagrindą sudaro: riešutai, daržovės, vaisiai, grūdai, pieno produktai.

5. Pozityvus mąstymas ir meditacija. Pasak jogų, tai yra pats svarbiausias principas, nes nuo mūsų mąstymo priklauso, kas mes esame, kokie norime būti. Taigi, jei stengsimės mąstyti pozityviai, jausime harmoniją savo gyvenime. Jogos atsipalaidavimo technika ne tik pašalina streso simptomus, bet ir didina atsparumą galimiems streso veiksniams.

Jums dar kyla abejonių? Nedvejokite ir išbandykite jogą! Spa ir sporto klubas ,,Eola‘‘ siūlo klasikinės jogos treniruotes, kurios padės išsklaidyti rutiną ir sustiprins jūsų kūną ir sielą.