Pirtis – ir malonumas, ir sveikata

Pirtis – ir malonumas, ir sveikata

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, reguliariai lankantys pirtį, rečiau serga peršalimo ligomis, gripu. Pirtis puikiai grūdina ir stiprina organizmą, o moterys, bent kartą apsilankančios pirtyje, gali mėgautis gražia ir švaria oda. Apie tai, kokia pirties nauda sveikatai kalbame su pirtininku Aridu Pabedinsku.

–       Kokią naudą mūsų organizmui teikia pirtis?

Visų pirma yra dvasinė nauda. Pirtyje kūnas ir protas pailsi, atsipalaiduojame, atgauname jėgas. Jei žmogus be nuotaikos, suirzęs – naudinga atsipalaiduoti pirtyje. O nauda labai didelė – ir odai, ir širdžiai, kraujagyslėms. Labai sveika išsivanoti vanta, kuri būtinai turi būti tinkamai paruošta. Netinkamai paruošta vanta gali pridaryti daugiau žalos negu naudos. Viena iš pagrindinių klaidų – nukritę lapai. Su tokia vanta išvanotas žmogus dažniausiai nesiryžta antrą kartą vanotis. Be to, pirtyje labai naudinga pasidaryti įvairias pirties procedūras –  odos pilingą, veido kaukes.

–       Ar pirties malonumais gali mėgautis visi – ir vaikai, ir vyresni žmonės?

Už žmogų atsakyti negalima. Mano pirtyje yra lankęsi žmonių ir su širdies stimuliatoriumi ir nėščiosios, ir vaikai. Kiekvienas žmogus turėtų įvertinti savo būklę. Sausa suomiška pirtis dažniausiai įkūrenama iki +80C , kai kuriems žmonėms patinka sausas karštis, tačiau vaikams jis dažniausiai nėra malonus, jiems geriau tinka drėgna, švelni pirtis, kai temperatūra siekia +50,60C.

Kiek laiko galima būti pirtyje atėjus pirmą kartą? Tai labai individualu. Vienas žmogus mėgsta karštesnę, kitas – vėsesnę, bet drėgnesnę pirtį. Žmogaus organizmą reikia supažindinti su pirtimi pamažu. Aplinka turi būti labai švelni, po pirmo apšilimo reikėtų pailsėti, tačiau neatvėsti, kūnas neturi atvėsti prieš einant į pirtį antrą kartą. Tad geriausia būtų truputį pabuvus pirtyje atsigerti šiltos arbatos, o tada ir vėl pasikaitinti. Antro užėjimo metu reikėtų padidinti karštį, kūną galima ištrinti druska, kurioje įmaišyta eterinių aliejų. Tai skatina prakaitavimą.

–       Ar labai kenksminga eiti į pirtį pavartojus alkoholio?

Tai kenksminga ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl paties atsipalaidavimo. Apsvaigęs žmogus nepajunta pirties malonumo.

–       Kokios pirties procedūros yra naudingos, populiarios žiemą?

Skiriamos procedūrų rūšys: populiarios ir naudingos. Jei organizmas užgrūdintas, nieko baisaus po pirties lįsti į eketę ar išsitrinti sniegu. Organizmas patiria teigiamą stresą. Daugelis moterų bijo kontrastinių procedūrų, jos mėgsta švelnesnį vanojimą, kai karštis nėra stiprus.

–       Tam, kad pajustume geriausią poveikį, pirtyje turėtume lankytis reguliariai?

Taip, jei žmogus eis į pirmą kartą per savaitę, tikrai rečiau sirgs peršalimo ligomis. Pirtis gali užgrūdinti organizmą ir sustiprinti imunitetą. Svarbiausia pasirinkti tinkamą pirtį, kurioje mes jaustumėmės patogiai, būtų gera. Tada noras apsilankyti pirtyje išlieka ilgam.

Kviečiame Jus išbandyti pirties malonumą Spa ir sporto klube ,,Eola‘‘. Atgausite jėgas ir sustiprėsite!