Skauda nugarą – padėkite!

Skauda nugarą – padėkite!

Šiais moderniais, sėdimo darbo laikais skaudanti nugara – ne liga, o kasdienybė. Mūsų protėviai lenkdavo nugaras laukuose ir nevartojo vaistų, mes sėdime darbe, sėdime prie televizoriaus ir geriame įvairiausius skausmą malšinančius vaistus bei dar mažiau judame.
Tipiškas draugo ar kaimyno patarimas, jei Jums suskausta nugarą – pailsėti, pagulėti, nutraukti bet kokią fizinę veiklą ir saugotis. Taip elgtis teisinga pirmas kelias dienas arba jei skausmas aštrus. Chronišką nugaros skausmą, kaip bebūtų keista, gydo sportas. Netikite? Štai keletas priežasčių kodėl sportas Jums padės:

  • Pagerės lankstumas, tapsite stipresnis
  • Tapsite ištvermingesnis
  • Atsipalaiduos nugaros raumenys, kurie nenatūraliai įsitempia dėl sėdimo darbo
  • Pagerės kraujotaka
  • Sustiprės nugaros, pilvo raumenys, todėl stuburas nebepatirs tokio didelio spaudimo

Sportuojant išsiskiria endorfinai, kurie yra natūralūs nuskausminamieji vaistai
Jei turite chronišką nugaros skausmą, tai laipsniška, specialiai Jums sukurta programa padės nugalėti baimę sportuoti. Savaime suprantama, Jums reikia pasirinkti tinkamas sporto šakas. Jūs nebegalite bėgioti, šokinėti ar užsiimti kita veikla, kuri sukelia spaudimą stuburo slanksteliams. Vaikščiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu ar treniruoklių salė – idealūs pasirinkimai.

Turint nugaros problemų labai svarbu sportuoti su trenerio priežiūra ir pagal asmeninę treniruočių programą. Jūs ne gydytojas (nebent esate), todėl nesigydykite pats. Tik profesionalas patars, kokius pratimus, norint palengvinti skausmą, galima ir reikia atlikti. Dažniausiai – tai laipsniški tempimo, pilvo preso, juosmens ir nugaros raumenis tvirtinantys pratimai.

Sporto klubuose „Eola“ konsultuojame turinčius nugaros problemų ir sudarome atitinkamas programas. Galite būti tikri, kad pasijusite daug geriau jau po kelių apsilankymų.