Mūsų savijautą gali nulemti skonių energija?

Mūsų savijautą gali nulemti skonių energija?

Žinote, dažnai pagalvoju, kodėl vieni žmonės mus tiesiog stebina savo energija, pozityviu mąstymu, o kiti vaikšto paniurę, visada pavargę ir jiems nieko nesinori? Juk negalima visko suversti genams ar žmogaus charakteriui. Gyvenimo kokybę nulemia ir mūsų gyvensena: renkamės tingiai vartytis lovoje su televizoriaus pulteliu ar skubame pasivaikščioti, pasportuoti, bendrauti. Didelę įtaką daro tai, kokį maistą, kokius skonius pasirenkame. Visi skoniai ir skirtingas maistas turi savo energiją ir mus įtakoja. Žmogaus organizmui geriausia, kai visi skoniai yra derinami.

Saldus skonis (meilė, prisirišimas) – didina energiją, gerina nuotaiką, tačiau, jei saldumynų suvalgysime per daug, – atsiras tingulys, mieguistumas. Ajurveda saldumynus rekomenduoja valgyti ryte, kuomet sunku atsibusti, trūksta energijos. Be to, kaloringas maistas turi būti vartojamas pirmoje dienos pusėje – taip nepriaugsite nereikalingų kilogramų.

Rūgštumas (pavydas) – gaivina, skatina apetitą, reguliuoja virškinimą, paaštrina protą, skatina seilių išsiskyrimą. Jei žmogus dažnai valgo rūgštaus skonio produktus, tampa irzlus, jautrus, mėgsta kritikuoti kitus, lyderiauti.

Sūrumas (godumas) – gerina apetitą, virškinimą, sulaiko organizme skysčius, stimuliuoja nervų sistemą. Sūraus skonio perteklius neigiamai veikia inkstus, todėl, jei norite gerai jaustis, ribokite suvartojamą druskos kiekį.

Kartumas (sielvartas) – gerina apetitą ir virškinimą, tačiau, jei valgome per daug karčių produktų, galime tapti nervingesni. Kartūs valgiai skatina sielvartą, nerimą.

Aštrumas (neapykanta) – gerina apetitą, normalizuoja skrandžio ir žarnyno veiklą.

Maistas mums turi didžiulę įtaką: svarbu kur, kaip ir ką valgome. Jei dažnai skubate, neturite laiko pavalgyti ir greitai sukramtome mėsainį, jausitės apsunkę, nedarbingi. Bus dar blogiau, jei greitą maistą valgysite užsigerdami gazuotais gėrimais. Tad, jei atkreipsime dėmesį į tai, kaip ir ką valgome, didelė tikimybė, kad pasikeis ir mūsų mąstymas, poelgiai, bendravimas su kitais žmonėmis. Link to turime eiti mažais žingsneliais. Pradėkime derinti maistą ir įvairius skonius jau nuo šiandien, tapkime pozityvesni ir aktyvesni.