Stiprinkime imunitetą, kad gripas ir virusai mus pralenktų!

Stiprinkime imunitetą, kad gripas ir virusai mus pralenktų!

Ir vėl tas nelemtas peršalimas! Ką daryti, jei tik pasveikus vėl puola ligos, nėra jėgų ir erergijos? Siaučiant gripui, ieškome būdų, kaip neužsikrėsti. Tikriausiai visi žinome populiarų organizmo stiprinimo būdą – citriną su medumi ir poilsį, kuris būtinas tam, kad jaustumėmės stipresni. Tačiau kas dar galėtų padėti apsisaugoti nuo ligų? Tikriausiai nedaugelis žino, kad imunitetą stiprina ir įvairūs prieskoniai, mityba, fizinis judėjimas ir gera nuotaika!

Maisto produktai, stiprinantys imunitetą

Kad organizmas būtų stiprus ir nesirgtumėte, reikia vartoti pakankamai maisto, turinčio C, A, E vitaminų. Jų rasite citrusiniuose vaisiuose, paprikose, kopūstuose, špinatuose, pomidoruose, obuoliuose. Naudinga kiekvieną dieną valgyti daržovių salotų su špinatais, svogūnais, česnaku. Organizmo atsparumą silpnina dietos, netaisyklinga mityba (vaisių, daržovių, vandens, šviežių sulčių, geležies stoka).

Prieskoniai, apsaugantys organizmą nuo bakterijų ir virusų

Pagal ajurvedą, prieskoniai daro didelę įtaką organizmo atsparumui, žmogaus savijautai ir nuotaikai. Kokie prieskoniai yra naudingiausi?

Žiemą ajurveda rekomenduoja gerti šiltas arbatas ir vyną. Šiuos gėrimus būtinai gardinti prieskoniais: cinamonu, kardamonu, gvazdikėliais, kalendra, imbieru, kmynais. Šiek tiek pašildę vyną, arbatą,  suberkite visus prieskonius, ragaukite po penkių minučių. Gardindami šiltus gėrimus prieskoniais, jausitės energingesni, pagerinsite medžiagų apykaitą, stiprinsite organizmo atsparumą.

Imbieras – gerai žinomas ir populiarus prieskonis. Jei kasdien vartosite imbierą, būkite tikri – ligos jus aplenks. Šis prieskonis ne tik greitina medžiagų apykaitą, bet ir veikia antibakteriškai. Labai naudinga kiekvieną dieną išgerti karštos arbatos su imbieru, citrina, medumi ir cinamonu.

Kardamonas – veikia antibakteriškai, naudingas peršalus, kosėjant.

Cinamonas – suteikia puikų skonį arbatai, maistui ir labai padeda peršalus ar siekiant sustiprinti imunitetą. Profilaktiškai, siaučiant gripui, rekomenduojama kiekvieną dieną suvalgyti šaukštelį medaus su puse šaukštelio cinamono.

Sporto nauda imunitetui

Niekas negalėtų paneigti, kad sportas teikia ypač daug naudos organizmui. Jei kiekvienas iš mūsų fiziniam judėjimui skirtume bent po 20 minučių kiekvieną dieną – būtume daug sveikesni! Pasirinkite patinkančias treniruotes Spa ir sporto klube ,,Eola‘‘ – aerobiką, treniruoklius, pilateso treniruotes ar jogą. Tik derindami sveiką mitybą su sportu – būsite daug stipresni.