Vanduo: gyvybės ir grožio šaltinis

Vanduo: gyvybės ir grožio šaltinis

Kiekvienas iš mūsų norime kuo ilgiau atrodyti jaunai ir gražiai, tam mes laikomės dietų, einame anksčiau miegoti, perkame brangias kosmetikos priemones. Bet šiomis priemonėmis mes kovojame su padariniais. Kai jau esame savimi nepatenkinti, imamės veiksmų. Bet ar žinojote, kad viena iš pagrindinių odos senėjimo priežasčių yra vanduo, kurį geriame? Labai svarbu, kiek vandens vartojate, ar jis kokybiškas, nes vanduo įtakoja sveikatą ir grožį.

Mūsų organizmui vanduo yra būtinas, tačiau grynas vanduo – ne kava, gazuoti gėrimai, alus ir t.t. Visi gėrimai, išskyrus tyrą vandenį eikvoja organizmo energiją. Paprastame vandentiekio vandenyje yra ir radioaktyvių priemaišų. Kai vandenį verdame, miršta daug kenksmingų medžiagų, bet kartu su jomis ir deguonis. Žmogui naudingiausias – ,,struktūrizuotas‘‘ vanduo. Jo galima rasti daržovėse, vaisiuose, ištirpusiame lede. Kaip jį pasigaminti? Tai paprasta – užvirinkite vandenį, po to ataušinkite ir palaikykite šaldiklyje apie 3 valandas. Sakoma, kad, jei per dieną išgersite stiklinę šio vandens, atjaunėsite, pagerės sveikata.

Kiek vandens rekomenduojama gerti?

Manoma, kad žmogui per dieną reikia išgerti 1,5 – 2 litrus vandens, tačiau tai priklauso nuo organizmo. Jei jūsų netroškina, nesinori gerti – nebūtina kiekvieną dieną gerti 2 litrų vandens. Vandens trūkumą organizme išduoda džiūstančios lūpos, sausa oda, nuovargis, silpnumas, sausa burna. Sportuojant taip pat būtina gerti vandens, taip neprarasite energijos ir galėsite ilgiau sportuoti.

Atsisakykite saldžių gazuotų gėrimų, juos gerdami nenumalšinsite troškulio, o suvartosite nereikalingų kalorijų ir kenksite odai, organizmui. Tik grynas vanduo drėkina odą, išvalo organizmą, greitina medžiagų apykaitą.

Kasdien netenkame 2-3 litrų vandens: apie 1,5 litro išskiriame per inkstus, apie 0,6 l išprakaituojame, 0,3 – iškvėpuojame. Šie skysčiai pašalina nereikalingas medžiagas, toksinus. Jei skysčių nepapildysime, sutriks virškinimas, toksinai nuodys organizmą.

Tad, jei norite jaustis žvalūs ir gražūs, kiekvieną rytą ir vakarą išgerkite tyro vandens, valgydami neužsigerkite ir nepamirškite stebėti savo organizmo, jei pastebite, kad jam trūksta vandens – pasirūpinkite savimi ir džiaugsitės puikia sveikata!