Kuo naudinga kava ir arbata?

Kuo naudinga kava ir arbata?

 Tik pramerkus akis ryte skubate mėgautis kava? O galbūt mėgstate vaisinę arbatą? Tiek vienas, tiek kitas gėrimas gali būti naudingi organizmui, jei žinosime, kiek galime per dieną suvartoti kavos ir kokia arbata mums naudingiausia.

Kavą vartokite su saiku

Žinoma, kavoje esantis kofeinas suteikia mums energijos, pakelia nuotaiką, todėl priprantame prie jos. Jei per dieną išgersite 1-2 puodelius kavos, sumažės įtampa, tapsite darbingesni, bet dėl didesnio kavos kiekio gali sutrikti širdies ritmas, padidėti kraujospūdis. Kava su pienu turi kitą trūkumą – ji kaloringa. Vienas puodelis latte kavos – 220 kcal. Tad, jei per dieną išgėrėte du puodelius kavos ir norisi trečio, geriau pasimėgaukite arbata ar sultimis.

Kokia arbata naudingiausia?

Iš visų arbatos rūšių naudingiausia žalioji arbata, nes jos sudėtyje yra net apie 80 įvairių būtinų mūsų organizmui elementų. Žalioji arbata valo kraują, greitina medžiagų apykaitą, stiprina dantis, turi antibakterinių, priešuždegiminių savybių, mažina stresą. Kadangi arbata skaistina ir valo odą, jos ekstraktas dažnai naudojamas gaminant kremus, losjonus kūnui. Šią arbatą rekomenduojama gerti ką tik užplikytą.

Raudonoji arbata – ankštinio augalo, augančio Pietų Afrikoje, lapeliai. Raudonojoje arbatoje nėra kofeino, tačiau yra daug organizmui reikalingų mineralinių medžiagų – kalcio, fluoro, mangano. Ši arbata malonaus, egzotiško skonio, ja mėgautis gali ir alergiški žmonės. Raudonoje arbatoje gausu geležies, tad žmonėms, sergantiems mažakraujyste, rekomenduojama per dieną išgerti bent vieną šios arbatos puodelį.

Juodoji arbata –  kaip ir žalioji, suteikia energijos dėl joje esančio kofeino. Reguliariai vartojant juodąją arbatą sumažėja cholesterolio kiekis. Tačiau šios arbatos reikėtų vengti vegetarams, nėščiosioms ir vaikams, nes ši arbata mažina geležies pasisavinimą.

Baltoji arbata – šios arbatos gamybai naudojami tik arbatos krūmo pumpurai ir viršuje esantys lapeliai. Baltoji arbata išsiskiria gaiviu gėlių aromatu ir švelniu skoniu. Naudingumas: atgaivina, mažina stresą, stiprina imuninę sistemą, nuramina emocijas, degina riebalus. Senovės Kinijoje buvo tikima, kad baltoji arbata yra naudinga pajutus pirmuosius peršalimo simptomus ir uždegimų profilaktikai.

Vaisinė arbata – gaminama iš natūralių vaisių gabaliukų arba vaismedžių lapų. Ši arbata puikiai malšina troškulį, vitaminas C ir kalcis, esantis arbatoje, stiprina imunitetą, dantis ir kaulus. Šioje arbatoje visiškai nėra kofeino, todėl ji tinka visiems.