Gydytojas nuo visų ligų – fizinės pastangos?

Gydytojas nuo visų ligų – fizinės pastangos?

Graikų filosofas Aristotelis yra pasakęs: ,,Niekas taip nežaloja mūsų kūno kaip ilgalaikis fizinis neveiklumas“.

Kuo mažiau judame – tuo mažiau ir norime judėti. Nenorite pritarti? Juk tam, kad pradėtume fiziškai judėti ir rūpintis savo kūnu, fizine sveikata,  prireikia daug savęs įtikinėjimo, pastangų ar gražios ir sportiškos kaimynės (nes norime įrodyti, kad ir mes galime būti tokios ir net geresnės). Tad valios pradėti sportuoti reikia, o pradėjus ir pajutus rezultatus, sveikatos ir fizinio grožio pokyčius – nesinori nustoti. Kokią naudą sveikatai duoda fizinis krūvis?

Fizinis krūvis mūsų organizmui būtinas tam, kad tinkamai dirbtų raumenys, širdis, kraujotaka. Žmogus privalo suprasti, kad aktyvus gyvenimo būdas ne tik saugo sveikatą, bet ir padeda atsikratyti ligų. Bet kas mums trukdo judėti? Žinoma, kad tingėjimas! Juk daugelis žiemą mieliau renkasi televizijos laidas, kiną nei pasivaikščiojimą su draugais ar sporto klubą, o atrodo keista, kodėl nekrenta svoris, kodėl jaučiuosi blogai ir nėra energijos? Neieškokite ligų pas savo gydytojus, pasveikite pradėję aktyvesnį gyvenimą, sportuodami. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, suaugusieji fiziškai aktyvūs turi būti bent 30 min. per dieną, geriausiai – kasdien, vaikai – ne mažiau kaip 60 minučių. Ar jūs skiriate sau tiek laiko?

Sužinokite, kokią naudą jums teiktų tiesiog bėgiojimas? Jei bėgiosite reguliariai:

1. Sutvirtės kraujagyslių sienelės, sumažės kraujospūdis.

2. Sustiprės imunitetas, organizmas taps atsparesnis įvairioms infekcijoms.

3. Sudeginsite nemažai kalorijų : bėgiojant valandą, sudega apie 700 kcal.

4. Pagerės nuotaika – bėgimas mažina įtampą, stresą, depresiją. Tapsite darbingesni, aktyvesni.

5. Pradėsite geriau miegoti.

6. Bėgimas sustiprins stuburą, raumenis, sąnarius.

7. Kūnas sustangrės ir ilgai išliks jaunatviškas.

8. Nuolatinis fizinis aktyvumas 30% sumažina tikimybę susirgti vėžiu.

Kad išvengtumėte traumų, nepamirškite padaryti apšilimą prieš pradedant bėgioti. Tam puikiai tiks tempimo pratimai. Bėgimą kaitaliokite su lengvu ėjimu. Kvėpuokite per burną reguliariai įkvepiant ir iškvepiant.

Žiemą, atšalus orui, siūlome rinktis bėgimo takelį ,,Eola‘‘ sporto klube. Taip neprarasite fizinės formos ir sustiprėsite, paruošite organizmą šaltiems orams. Bėgioti rekomenduojama kas antrą dieną, derinant bėgiojimą su kitais fiziniais pratimais, taip pasieksite norimų rezultatų ir kūno pokyčių.