Sultys – skanėstas, darantis stebuklus

Sultys – skanėstas, darantis stebuklus

Visi norime atrodyti sveikai ir gražiai. Ar žinote, kad jau po savaitės natūralių sulčių vartojimo – gražiai paraustų skruostai, taptumėte ramesni, skrandis greičiau virškintų maistą? Sultys iš organizmo išplauna senas, negyvas ląsteles, jos netgi tirpdo kepenų ir inkstų akmenis! Netikite? Šiame straipsnyje susipažinsime su įvairių sulčių nauda ir sužinosime, kaip jas ruošti, kad mūsų organizmas gautų kuo daugiau naudingų medžiagų.

Šiais laikais nelabai pasitikime vaisių ir daržovių natūralumu – daugelis bijo chemijos, kuri vartojama juos auginant, tačiau tinkamai ruošiant sultis net paprasta sulčiaspaude visos kenksmingos medžiagos lieka išspaudose.

Kaip ruošti sultis, kad jos būtų kuo natūralesnės? Ant indo reikėtų uždėti tinklelį – jis reikalingas tam, kad nebeliktų jokių cheminių junginių.

Kokios sultys, kokią naudą teikia?

  • Burokų sultys – naudingos raudonųjų kūnelių gamybai, moterims atitolina menopauzę ir padeda sergantiems mažakraujyste, po gimdymo – atstato jėgas ir geležies trūkumą. Burokėlių sultys pagerina kraujo sudėtį, tirpdo inkstų akmenis. Jas naudingiausia gerti praėjus 2-3 valandoms po išspaudimo.
  • Morkų sultys – labai naudingos, nes: jose yra vitaminų – A, B1, B2, B12, PP, K, E. Sultys stiprina imunitetą, gerina akių, odos, nagų, plaukų būklę. Teigiama, kad reguliariai vartojant morkų sultis, išnyksta alergijos. Vienoje stiklinėje šių sulčių yra visi vitaminai, kurių organizmui reikia gauti per parą.
  • Ar žinote, kad jei gersite kiekvieną rytą ir vakarą kopūstų sultis – atsikratysite nereikalingų kilogramų? Šios sultys skaido riebalinį audinį, spartina medžiagų apykaitą.
  • Špinatų sultys – gerina virškinimą, padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo, stiprina dantenas ir dantis, gerina regėjimą, normalizuoja kraujo spaudimą.
  • Citrinų sultys – tiems, kurie ilgai nori atrodyti jaunatviški. Kiekvieną rytą išgerkite po stiklinę citrinų sulčių ir greitai pajusite poveikį, nes šios sultys valo šlakus ir toksinus iš organizmo, todėl jis neužsiteršia. Be to, citrinos turi daug vitamino C, tad stiprina organizmo atsparumą infekcijoms.
  • Pomidorų sultys – gerina širdies darbą, aktyvina medžiagų apykaitą, yra mažai kaloringos, tad tinka besilaikantiems dietos žmonėms.